Paežerių festivalis
Welcome at » Paežerių dvaro festivalis įsibegėja

Paežerių dvaro festivalis įsibegėja

2011 m. birželio 20 d. “Respublika” Nr. 142 (6390), priedas “Gyvenimas”

Ketvirtasis klasikinės kamerinės muzikos Paežerių dvaro festivalis įsibegėja. Vėsų ir vėjuotą birželio 11 –tos vakarą gausiai susirinkusių klausytojų širdis šildė Baltijos gitarų kvarteto ir smuikininko Aido Strimaičio atliekama šokio žanro muzika. Birželio 15 –tą prasidėjusi “M.K.Čiurlionio savaitė”, kurioje dalyvavo pianistai Sonata ir Rokas Zubovai, aktorius Petras Venslovas bei “Duo Strimaitis” – smuikininkas Aidas Strimaitis ir pianistė Eglė Strimaitienė leido žavėtis M. K. Čiurlionio kūryba, – ne tik klausytis muzikos, žiūrėti paveikslų reprodukcijas, bet ir įsiklausyti į gražų, poetinį ir filosofiškai mistinį kompozitoriaus ir dailininko vaizdinių pasaulį. Nieko apie M. K. Čiurlionį nežinantys klausytojai ir žiūrovai po “Čiurlionio savaitės” ilgam prisimins nenumaldomą Čiurlionio kūrybinio pasaulio intensyvumą.

Birželio 21 dieną Marijampolės kultūros centre – Paežerių dvaro festivalio mediumas – ketvirtasis iš septynių festivalio koncertas. Kaip jau tapo tradicija, festivalyje skambės išskirtinai vokalinė muzika. Ypatingai plačią muzikinę programą – nuo renesanso iki džiazo stiliaus muzikos pristatyts vyrų vokalinis ansamblis „Quorum“. Šis kolektyvas unikalus savo skambesiu, nes jame visas partijas – nuo žemiausios boso iki aukščiausios soprano – atlieka vyrai. Per penkerius metus sukauptame ansamblio repertuare – senoji muzika, pamėgtos klasikinės melodijos, populiarioji muzika ir džiazo aranžuotės, pastarųjų autorius dažniausiai yra ansamblio meno vadovas V.Neugasimovas. Be to, šis vyrų ansamblis dažnai improvizuoja, kiekvieną kartą kūriniui suteikdamas vis naujų spalvų. Paežerių dvaro festivalio koncertui parengta „Quorum“ programa – tarsi ekskursija po įvairias stilistines epochas. Muzikinės kelionės pradžioje ilgiau sustojama prie rafinuotų Renesanso kompozicijų, toliau pasukama link baroko, klasicizmo ir romantizmo, kelionė baigiama XX a. populiariosios bei džiazo muzikos aranžuotėmis. 2010 m. Vyrų vokalinis ansamblis ”Quorum” tapo ”Sidabriniai balsai 2010” laureatu, Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo įsteigtoje metų nominacijoje laimėjo “Geriausio debiuto” vardą ir “Aukso paukštės” statulėlę.

Po šio koncerto klausytojų laukia dar trys ne mažiau įspūdingi festivalio koncertai – tai birželio 25 d. Vilkaviškio švč.M.Marijos apsilnakymo katedroje Alytaus styginių kvarteto programa “Nuo J.S.Bacho iki M.K.Čiurlionio”, birželio 28 d. Vilkaviškio kultūros centre trio “Grazioso” koncertas “Svajonių sukūry…” ir liepos 2 d. Paežerių dvaro rūmų parke festivalio uždarymo koncertas “Viva classica”, kuriame grieš Vilniaus styginių kvintetas “Intermezzo”, dainuos Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, profesorius Virgilijus Noreika, vakarą ves muzikologas Viktoras Gerulaitis.

“Džiaugiamės, kad ketvirtasis Paežerių dvaro festivalis sulaukia vis daugiau klausytojų ne tik iš Sūduvos krašto, bet ir iš didžiųjų Lietuvos miestų. Žmonės nori turiningai pralesti dieną ar savaitgalį, su draugais ar svečiais iš užsienio leidžiasi į kelionę po Sūduvos kraštą, pakeliui aplankydami gražiausias Lietuvos vietas, na o vakare klausosi puikaus Paežerių dvaro festivalio koncerto. Tad įsibegėjus festivaliui kviečiame suskubti dar tuos, kurie nespėjo apsilankyti festivalio koncertuose” – sako Paežerių dvaro festivalio sumanytojai ir organizatoriai Eglė ir Aidas Strimaičiai.

Comments are closed.

-->