Paežerių festivalis
Welcome at » Paežerių dvaro festivalis kviečia į paskutinį koncertą

Paežerių dvaro festivalis kviečia į paskutinį koncertą

2011 m. birželio 30 d. “Vakaro žinios” 149 (3414)

Visą birželio mėnesį viešosios įstaigos „Musicus ictus“ iniciatyva Sūduvos žemėje vyko klasikinės kamerinės muzikos „Paežerių dvaro festivalio” koncertai. 2008-ųjų vasarą sėkmingai pradėjęs gyvuoti festivalis, tęsia gražias tradicijas ir lieka ištikimas profesionaliai klasikinei kamerinei muzikai ir šiais metais. Daugelis klausytojų pastebėjo, jog šiais metais festivalis dar originalesnis, dar įdomesnis ir dar naujesnis. Birželio 11 –tą dieną prasidėjęs festivalis klausytojams jau pateikė šešis kamerinės muzikos koncertus – nuo slėpiningos M.K.Čiurlionio kūrybos iki subtiliosios prancūzų muzikos, nuo rimtojo baroko iki žaismingo džiazo stiliaus muzikos, nuo šokio žanro kūrinių iki simfoninių poemų aranžuočių

Liepos 2 –ą dieną 18.30 val. Paežerių dvaro rūmų parke festivalio paskutiniame uždarymo koncerte – amžinoji ir neprilygstamoji klasika. „Viva Classica“ – tokiu muzikiniu šūkiu klausytojus kviečia Vilniaus styginių kvintetas „Intermezzo“ ir Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, dainininkas, muzikos arsitokratas, profesorius – Virgilijus Noreika. Vilniaus styginių kvintetas “Intermezzo” yra surengęs daugiau kaip 950 koncertų įvairiuose Lietuvos ir užsienio koncertų salėse bei žymiausiuose festivaliuose. Kvinteto repertuare yra nemažai originalių kompozicijų tokios sudėties styginių kvintetui, tačiau pagrindinę repertuaro dalį sudaro jų pačių aranžuota įvairiausių stilių muzika – nuo baroko iki roko. Paežerių dvaro festivalio uždarymo koncerte skambės A.Vivaldi , G Giordani,  W. A Mozart, G. Bizet, A Dvorak, Fr. Kreisler, M.K.Čiurlionio, C Bixio kūriniai. Vakaro konferansje – jau pernai ypatingų simpatijų iš Paežerių dvaro festivalio klausytojų sulaukęs – muzikologas Viktoras Gerulaitis.

“Džiaugiamės, kad vis daugiau ir daugiau žmonių atsigręžia į intelektualiąją, klasikinę muziką, ji neatrodo jiems svetima, bauginanti ar nepažįstama, žmonės randa joje prasmę ir malonumą. Tad, kas dar neapsilankė festivalio koncertuose, kviečiame nepraleisti progos ir pasidžiaugti puikiu festivalio uždarymo vakaru“ – sako muzikai, festivalio sumanytojai ir organizatoriai E. ir A. Strimaičiai ir pratęsia – „Meldžiame tik gero oro – saulės ir ramaus vakaro, norime, kad uždarymo koncerte, klausytojai patogiai įsitaisę ant dvaro parko vejos, nesirūpintų dėl vėjo ar lietaus, o tiesiog pasinertų į muzikos garsų jūrą ir praleistų gerai laiką“.


Comments are closed.

-->