Paežerių festivalis
Welcome at » Paskutinis festivalio koncertas – Paežeriuose

Paskutinis festivalio koncertas – Paežeriuose

Laima Vabalienė / “Santaka”
(2012 07 19)

Penktasis Paežerių dvaro festivalis šeštadienį baigėsi puikiu Klaipėdos kamerinio orkestro ir norvegų baritono Steino Skjervoldo koncertu. Paežerių dvaro parke sklido klasikinė muzika, skambėjo operų arijos ir dainos.

„Džiaugiuosi, kad jūsų tiek daug, kad šypsotės, kad nuotaiką skaidrina ir dangus”, – žvelgdama į didelį būrį klausytojų, įsitaisiusių pievoje tarp ežero ir dvaro rūmų, kalbėjo viena iš festivalio oragnizatorių vilnietė muzikė Eglė Strimaitienė. Tai jos ir jos vyro smuikininko Aido Strimaičio dėka jau keletą vasarų mūsų krašto žmonės turi galimybę susitikti su profesionaliais atlikėjais, klausytis geros kamerinės muzikos.

Paežerių dvare gimęs festivalis kasmet atranda naujas erdves. Jo koncertai vyksta Vilkaviškio ir Marijampolės salėse bei bažnyčiose, o šią liepą pasiekė dar vieną apskrities kampelį – Kazlų Rūdą. Pasak organizatoriams padėkos žodį tarusio Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialisto Artūro Blauzdžiūno, surengti festivalį – kolosalus darbas tiek moraline, tiek fizine prasmėmis ir tik E. ir A. Strimaičiai gali pasakyti, kiek jiems tai kainuoja jėgų ir nervų. „Ačiū už pastangas”, – dėkojo jiems Savivaldybės administracijos atstovas įteikdamas simbolinę dovaną – tarsi ežero bangų atsūpuotą laivelį. „Žmonės laivus išlydi tik tam, kad juos vėl pasitiktų”, – šie A. Blauzdžiūno žodžiai nuskambėjo kaip tikėjimas, kad ir kitą vasarą Paežeriuose sklis festivalio muzika.
Bet A. Strimaitis nebuvo labai optimistiškas. Pasidžiaugus šeštadienio vakaru – tuo, kad į baigiamąjį koncertą atvažiavo puikūs muzikantai, kad juos nuo vėjų saugojo gera scena, kad klausytojai pagaliau turėjo kur patogiai atsisėsti, jo lūpomis nuskambėjo nerimo dėl kultūros (bendrąja prasme) likimo gaida. „Liūdna, kad mūsų valstybei visiškai nereikalinga kultūra. Ir Vilkaviškio savivaldybėje šiais metais neliko kultūros skyriaus… Gal žodis „kultūra” apskritai greitai išnyks? Be abejo, dėl to kenčia ir festivalis”, – kalbėjo smuikininkas profesionalas. Todėl, pasak jo, jei mūsų krašto žmonės nori, kad festivalis tęstųsi, turi ir patys labai stengtis bei padėti.
E. Strimaitienė dėkodama išvardijo ilgiausią sąrašą organizacijų ir gerų žmonių, entuziastų, kultūros mėgėjų, kurie kasmet prisideda prie Paežerių dvaro festivalio organizavimo. Tikėkimės, kad nuo šios muzikos fiestos jie nenusigręš ir kitąmet.
Žiūrovai savo dėkingumą festivalio rengėjams ir atlikėjams išsakė ovacijomis. Jų širdis pavergė jau antrą kartą šiame festivalyje grojusio Klaipėdos kamerinio orkestro muzika bei Lietuvą pamilusio ir jau keletą metų čia gyvenančio norvego Steino Skjervoldo baritonas. Be abejo, ir Paežerių dvaro aplinka, baigiamajam festivalio koncertui suteikusi ypatingą aurą.

Comments are closed.

-->