Paežerių festivalis
Welcome at » Rugsėjo 9 d.

Rugsėjo 9 d.

 

Rugsėjo 9 d., sekmadienį, 18.00 val. Paežerių dvaro rūmų parkas
Festivalio uždarymo koncertas
SMUIKO VIRAŽAI

 

 

Vilhelmas Čepinskis (smuikas)
Aidas Strimaitis (smuikas)
Viktorija Čepinskienė (smuikas)
Renata Olcvikaitė (smuikas)
Šiaulių kamerinis orkestras (meno vadovas R. Šumila)
Koncerto vedėjas muzikologas Viktoras Gerulaitis

Programoje A. Vivaldi, J. S. Bach, W. A. Mozart, C. Franck, G. Gershwin

 

Palydint vasarą ir pasitinkant rudenį Paežerių dvaro rūmų parke liesis smuiko garsai. Išgirsite griežiant kartu su Šiaulių kameriniu orkestru ir draugais vieną ryškiausių pasaulio smuikininkų – Vilhelmą Čepinskį. Smuiko viražai ir nuostabi aplinka užburs klausytojus paskutiniame šių metų festivalio koncerte gundančiai, niekur nepakartojamai ir neblėstančiai nuotaikai.

Vilhelmas Čepinskis gimė 1977 m. Kaune, muzikų šeimoje. Vienos prestižiškiausių muzikos akademijų pasaulyje absolventas. 5 konkursų laureatas. Grojęs daugiau, nei 40 – tyje šalių, 4 kontinentuose. 1991 m. Ispanijos, Jordanijos ir Graikijos karalienių už kultūros sklaidą Europoje apdovanotas medaliu bei premija Kartu už taiką. 1998 m. išrinktas kaip Įsimintiniausias Kauno menininkas. 2004 m. Lietuvos respublikos prezidentas Valdas Adamkus už nuopelnus Lietuvai apdovanojo Vilhelmą Riterio kryžiumi. Pasaulinis kanalas Virtuoso Violi Chanell 2012 m. Vilhelmą Čepinskį įtraukė į 50 – tuką visų laikų geriausių smuikininkų nuo XX amžiaus pradžios.

Šiaulių kamerinis orkestras įkurtas 1989 metais. Dauguma orkestro artistų grojo iki tol egzistavusiame Liaudies simfoniniame orkestre. Didžioji dalis jų – Šiaulių konservatorijos ir Šiaulių miesto bei apskrities muzikos mokyklų dėstytojai ir mokytojai. Orkestras koncertuoja Šiauliuose ir kituose Lietuvos miestuose, yra gastroliavęs Vokietijoje, Italijoje, Lenkijoje. Bendradarbiauja su Lietuvos chorais, Lietuvos ir užsienio solistais, dirigentais. Prie dirigento pulto stovėjo ir solistais buvo daug iškilių asmenybių: J. Domarkas, S. Sondeckis, R. Šervenikas, M. Pitrėnas, V. Viržinis, G. Skėrytė, A. Krikščiūnaitė, E. Kaniava, A. Janutas ir kiti Lietuvos muzikai. Glaudūs ryšiai orkestrą sieja su Vokietijos menininkais: violončelininku D. Geringu, dirigentu G. Maisu, pianiste I. Gabbe, pianistu ir dirigentu L. Dorfmanu ir kt. Orkestro repertuare – įvairių epochų ir žanrų kūriniai, vyrauja barokas ir klasika.  Meno vadovas ir dirigentas – Ričardas Šumila.

 

Bilietų kaina 7 Eur ir 5 Eur
Bilietus parduoda BILIETAI LT. Daugiau informacijos svetainėje www.bilietai.lt.
Bilietus galima įsigyti ir Paežerių dvare