Paežerių festivalis
Welcome at » Informacija apie festivalį

Informacija apie festivalį

Paežerių dvaras vienas unikaliausių regiono kultūros paveldo objektų Lietuvoje. Šiuose dvaro rūmuose įsikūręs Suvalkijos (Sūduvos) regioninis kultūros centras, jame dirba nuoširdūs, meniškos sielos, naujoms idėjoms atviri ir kūrybingi žmonės. Ypatingai džiaugiamės sėkmingai praėjusiu pirmuoju Paežerių dvaro festivaliu ir su naujomis jėgomis bei entuziazmu ruošiamės antrajam. Paežerių dvaro festivalis šiais metais pasklis į platesnes erdves, koncertai vyks ne tik Paežerių dvaro rūmuose, Vilkaviškio šv. M.Marijos apsilankymo katedroje, Vilkaviškio kultūros centre, bet ir Marijampolės kultūros centre bei Marijampolės švietimo centro salėje. Planuojami devyni klasikinės muzikos koncertai. Šių metų naujiena – tai tėvo dieną net keliose koncertinėse erdvėse vyksiantis “Festivalio atžalynas”, kuriame koncertuos Marijampolės apskrities muzikos mokyklų kameriniai ansambliai bei “Liepaičių” merginų choras. Ypatingas festivalio atidarymo koncertas – koncertuos specialiai šiam festivaliui susibūręs festivalio oktetas, kuriame grieš žinomi Lietuvos kamerinės muzikos atlikėjai. Fetsivalio ašis – istoriko Dr. Algimanto Kasparavičiaus ir smuikininkės Ingridos Armonaitės “Tūkstantmečio fragmentų” programa skirta Lietuvos vardo tūkstantmečiui paminėti ir dar daug įdomių, originalių, “karališkų” programų, kuriose klausytojas išgirs sau artimą, mielą širdžiai muziką, o gal atras kažką naujo ir dar negirdėto.

Atrodo, kad mums, žmonėms, visuomet reikia tik to kas yra didinga ir nepamirštama: ištikimos meilės, stiprios draugystės, žygdarbių ir atradimų. O juk Laimė ateina tūkstančiais pavidalų – kaip menas… Praėję metai, kurie “užgavo” Paežerių dvaro festivalio pimąją gaidą, atrodo ir buvo tokie – didingi ir nepamirštami. Šie metai taip pat ypatingi, nes festivalis jau tampa tradicija. Tad viskas, kas kilstelėja mus šiek tiek aukščiau nuo kasdienybės, kad ir valandėlei, gyvenimą paverčia nuostabiu. Priimkite muzikos akimirkų teikiamą Laimę!

Festivalio organizatoriai – Eglė ir Aidas Strimaičiai

Festivalio partneris: Suvalkijos (Sūduvos) regioninis kultūros centras

Dėkojame visiems, praėjusiais metais prisidėjusiems prie gražios Suvalkijos (Sūduvos) regioninio kultūros centro svajonės įgyvendinimo – “Naujo fortepijono”. Prie šios svajonės per vienerius metus pavyko priartėti vienu mažu žingsneliu, tikime, kad nuosekliai laikantis savo idėjos šį tikslą būtinai pasieksime.

Norintiems prisidėti:

Viešoji įstaiga “Musicus ictus”

Sąskaitos Nr.: LT507300010108090427

Bankas: “Swedbank”, AB