Paežerių festivalis
Welcome at » Informacija apie festivalį

Informacija apie festivalį

Birželio 11 -tą dieną prasidėsiantis „Paežerių dvaro festivalis”, kaip ir kiekvienais metais žada savo ištikimiems klausytojams pateikti įvairias, originalias, konceptualias ir netgi edukacines kamerinės muzikos programas. Festivalyje skambės septyni koncertai Paežerių dvaro rūmų parke, rūmų salėje, Vilkaviškio švč.M.Marijos apsilankymo katedroje, Vilkaviškio kultūros centre, Marijampolės kultūros ir švietimo centruose.

Prieš trejus metus įsiveržęs į Lietuvoje vykstančių profesionalios muzikos vasaros festivalių būrį, „Paežerių dvaro festivalis” iš karto pelnė ne tik muzikos mylėtojų, bet ir muzikos kritikų simpatijas ir teigiamus įvertinimus – festivalis visuomet turi koncepciją, pateikia klausytojams įdomias kamerinės muzikos programas bei menų sintezės projektus, suburia aukšto meistriškumo atlikėjus, puoselėja profesionalumą. 2009 -ųjų ir 2010 -ųjų metų festivaliuose dalyvavo unikalus, specialiai festivaliui susibūręs styginių instrumentų ansamblis – „Paežerių dvaro festivalio oktetas”, kuriame giežė vieni geriausių Lietuvoje kamerinės muzikos atlikėjų. Šią tradiciją dėl riboto finansavimo tenka trumpam sustabdyti, tačiau džiugu, kad kitas sumanytas idėjas su geranorišku muzikos atlikėjų, bei kitų menui ir muzikai neabejingų žmonių pagalba pavyks įgyvendinti.

Ketvirtasis Paežerių dvaro festivalis dedikuojamas unikaliam Lietuvos menininkui – dailininkui ir kompozitoriui M.K.Čiurlioniui. 2011 metais minimos 100 -osios M.K.Čiurlionio mirties metinės. Tarsi „Čiurlionio muzikos savaitė” – keli festivalio koncertai bus skirti vien tik šiai asmenybei pagerbti – tai muzikinės, edukacinės pianistų Sonatos ir Roko Zubovų dueto bei Duo Strimaitis ir aktoriaus Petro Venslovos programos „M.K.Čiurlionio pasaulis” ir „Eskizai Čiurlioniui”, „Čiurlionio muzikos savaitės” užbaiga Alytaus styginių kvarteto programa – „Nuo J.S.Bacho iki M.K.Čiurlionio”.

Trio „Grazioso” su dainininke Joana Gedmintaite kvies pasinerti į „Svajonių sūkurį”, „Baltijos gitarų kvartetas” ir smuikininkas Aidas Strimaitis kvies „šokti”, vyrų vokalinis ansamblis „Quorum” keliauti su muzika per epochas nuo renesanso iki džiazo, na o dainininkas, Lietuvos nacionalinės premijos laureatas, profesorius, maestro Virgilijus Noreika kartu su Vilniaus styginių kvintetu „Intermezzo” ir muzikologu Viktoru Gerulaičiu liks ištikimi tiktai KLASIKAI. Viso festivalio metu Paežerių dvaro rūmuose bus eksponuojama Birutės Juškevičienės gobelenų paroda „Gyvenimo tekmėje”.

“Laikas – tai labai svarbi poema, tik man orkestro grojama. Kažkas man trukdo klausyti – nieko negirdžiu. O gaila, kompozicija eina vis toliau, galbūt netrukus pasibaigs. Tai, ko neišgirdai, – pražus. Ta kompozicija – tai gyvenimas, ir ji tik vieną kartą būna grojama”. M.K.Čiurlionis

Tad, kaip ir kiekvieną birželį, kviečiame į „Paežerių dvaro festivalio” koncertus mėgautis laiko teikiama muzika.

Festivalio organizatorius VšĮ „Musicus ictus”
Fetsivalio partneris Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centras