Paežerių festivalis
Welcome at » Birželio 28 d.

Birželio 28 d.

Birželio 28 d. trečiadienis 18 val. Vilkaviškio kultūros centras

„Svajonių sūkury…”

Trio „Grazioso”

Joana Gedmintaitė (sopranas)
Viktorija Zabrodaitė (fleita)
Šviesė Čepliauskaitė (fortepijonas)

Trio „Grazioso” – žavus, jau daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje gyvuojantis ir kuriantis ansamblis – dainininkė Joana Gedmintaitė, fleitininkė Viktorija Zabrodaitė ir pianistė Šviesė Čepliauskaitė. Kolektyvo repertuare – įvairių epochų ir kompozitorių kūrinių bagažas, koncertinėje geografijoje – aplankytų miestų ir miestelių vardai ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Vokietijoje, Šveicarijoje. Kolektyvo biografijoje oriai pūpso daugelio Lietuvoje vykstančių festivalių pavadinimai, pasididžiavimo verti kūrybiniai bendradarbiavimai su žymiais Lietuvos muzikais, tarp kurių – ir kompozitorius Giedrius Kuprevičius, specialiai trio „Grazioso” sukūręs septynių dalių kompoziciją pavadinimu „Echo – Aidas”.

„Paežerių dvaro festivaliui” trio paruošė įvairiaspalvę programą – nuo baroko iki romantizmo, nuo klasicizmo iki impresionizmo. Subtiliosios atlikėjos klausytojus pakvies trumpam sustoti ir pasvajoti…

„Aplodismentų triukšme prasivėrė durys ir į salę tarsi gulbės įplaukė trys žavios, spindinčios moteriškumu moterys. Romantizmo estetika atsiskleidžia prabangoje ir paprastume, nešanti savyje tikrojo kilnumo nuojautą. Atrodė laikas sustojo. Tai akimirkos priartinančios mus prie amžinybės…” (Svetlana Adler apie Trio “Grazioso”)