Paežerių festivalis
Welcome at » Birželio 21 d.

Birželio 21 d.

Birželio 21 d., ketvirtadienį, 18 val., Marijampolės kultūros centras
MAN PATINKA
Classica-Jazz

Petras Vyšniauskas (saksofonas)

Lina Šatkutė (fortepijonas)

Dominykas Vyšniauskas (trimitas)

Jau tampa tradicija, vieną iš Paežerių dvaro festivalio koncertų skirti džiazui ir tai būtinai pristatyti Marijampolės kultūros centre. Prisiminus itin sėkmingą 2010 -ųjų metų “Džiazo traukinį” kartu su Klaipėdos kameriniu orkestru ir Neda Malūnavičiūte, festivalis tęsia tradiciją ir šiais metais į festivalį pakvietė Lietuvos nacionalinės premijos laureatą, džiazo virtuozą saksofoninką Petrą Vyšniauską.

Pirmojoje koncerto dalyje skambės ir klasikinė muzika, kompozitorių R.Schumanno, R.Žigaičio, F.Latėno opusai, kuriuos Petras Vyšniauskas atliks kartu su pianiste Lina Šatkute, antrojoje koncerto dalyje – džiazo improvizacijos kartu su sūnumi, trimitininku Dominyku Vyšniausku. Klasika ir džiazas – “Man patinka”.

Petras Vyšniauskas – vienas universaliausių Lietuvos džiazo atstovų, saksofonininkas, kompozitorius, pedagogas. Jis koncertuoja ir su džiazo, ir su liaudies bei akademinės muzikos atlikėjais – Veronika Povilioniene, Lietuvos kameriniu ir Šv.Kristoforo kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestrais. P.Vyšniausko repertuaras – nuo trimito ir obojaus barokinių kompozicijų iki jam dedikuotų šiuolaikinių autorių kūrinių. Paties P.Vyšniausko muzika skamba daugiau kaip 50 dramos teatro spektaklių, filmuose Lietuvos bei Vakarų Europos šalyse. P.Vyšniauskas grojo su Steve’u Lacy, Bobu Stensonu, Hanu Benninku, Tomaszu Stanko, Jonu Christensenu, Kentu Carteriu, Theo Jörgensmannu, Jimmy Owensu, Elliotu Sharpu, Paulu Jeffrey, Charly Mariano, Karlu Bergeriu, Anatoly Vapirovu, Reineriu Winterschladenu, Johnu Law, Steve’u Swellu, Hilliardu Greene’u, Vijay Iyeriu, Johnu Lindbergu, Antoni Donchevu, Marku Tokaru, “Rova Saxophone Quartet” ir kitais džiazo grandais. Jis dalyvavo svarbiuose tarptautiniuose džiazo projektuose, tarp jų – “East Meet West”, “Jazz Baltica”, “Octet Ost”, “The International Varna Big Band”.

Viena pagrindinių saksofonininko tarptautinių grupių šiuo metu yra “Ganelin Trio Priority”, kurioje jis groja su Izraelyje gyvenančiu klavišininku Viačeslavu Ganelinu bei vokiečių būgnininku Klausu Kugeliu. P.Vyšniauskas pasirodė dešimtyse Europos festivalių, Japonijoje, Detroito džiazo festivalyje bei Niujorko avangardinio meno festivalyje „Vision” JAV, Perto festivalyje Australijoje. Šalia koncertinės veiklos kūrėjas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, rengia meistriškumo kursus, globoja jaunus šalies muzikantus.

P.Vyšniausko kūrybinė ir pedagoginė veikla, muzikinės kultūros puoselėjimas ir sklaida pasaulyje įvertinti Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu, Vyriausybinės meno premija.