Paežerių festivalis
Welcome at » Liepos 14 d.

Liepos 14 d.

Liepos 14 d., šeštadienį, 19 val. Pažerių dvaro rūmų parkas
ARIJOS IR KABARETO DAINOS

Stein Skjervold (baritonas) Norvegija
Klaipėdos kamerinis orkestras (meno vadovas Mindaugas Bačkus)

Veržlusis, ne tik originaliomis programomis, bet ir išieškota kūrinių interpretacija pasižymintis Klaipėdos kamerinis orkestras, vedamas meno vadovo ir violončelininko Mindaugo Bačkaus, Paežerių dvaro festivalyje viešės jau antrąjį kartą. Prieš porą metų festivalio klasytojus pavergę “Džiazo traukinio” melodijomis, šį kartą kartu su norvegų baritonu Steinu Skjervoldu pakvies pasiklausyti žymiausių arijų ir kabareto dainų. Nuo G.Rossinio iki B.Britteno, nuo G.Donizetti iki A.Coplando, nuo P.Čaikovskio iki K.Weilio dainų ir orkestrinių miniatiūrų. Kartu su įpusėjusios vasaros nuotaika, žydinčiame Paežerių dvaro rūmų parke muzika atneš tolimą britų ir amerikiečių dainų bei kabareto dvelksmą…

Programa:
P.I. Tchaikovsky Polonezas iš op. „Eugenijus Oneginas”
G. Donizetti „Bella siccome un angelo” iš op. “Don Pasquale”
F. Lehar Danilo daina iš op. Linksmoji našlė Nr.4
G. Rossini Figaro kavatina iš op. “Sevilijos kirpėjas”
John Rutter suite for strings
Aaron Copland Old American Song, I Bought Me A Cat
Aaron Copland Old American Songs, Ching-A-Ring Chaw
Benjamin Britten O Waly, Waly
Benjamin Britten The Brisk young Widow
Teisutis Makačinas „Koncertinis skerzo”
Kurt Weill What keeps Mankind alive
Kurt Weill Speak Low

Steinas Skjervoldas (baritonas)

Iš pradžių studijavęs norvegų ir rusų literatūrą bei politikos mokslą S. Skjervoldas vėliau pasirinko muziką. Jis mokėsi dainavimo Griego akademijoje Bergene, vėliau Aukštojoje muzikos ir teatro mokykloje Hamburge, magistro studijas tęsė Norvegijos muzikos akademijoje, vėliau tobulinosi įvairiuose meistriškumo kursuose.
Itin spalvingas ir įvairus Steino atliekamos muzikos repertuaras, kurį sudaro operų arijos, romansai, bažnytinė muzika. Jis atliko svarbius vaidmenis daugelyje Norvegijos operos teatrų. Steinas koncertavo su įvairias chorais ir orkestrais, rengė rečitalius savo tėvynėje ir užsienio šalyse.

Lietuvoje Steinas gyvena nuo 2007 metų rugpjūčio. Pirmą kartą į mūsų šalį jis atvyko 2003-aisiais ir nuo tada dažnai čia atostogaudavo. „Man tikrai patinka gyventi Lietuvoje – nepasiilgstu akį rėžiančių neoninių Oslo reklamų. Vilniaus architektūroje ir aplinkoje glūdinti ramybė labai tinka mano mintims, toji ramybė tinka ir menui. Iš tiesų ekonomiškai labiau pažengusios šalys nebūtinai būna labiau pažengusios kultūros atžvilgiu”, – sako Steinas.

Lietuvoje jis dalyvauja įvairiose koncertinėse programose, rengia rečitalius, dainavo festivaliuose „Nepaklusniųjų žemė”, „Muzikos ruduo”.
Dainuodamas Steinas ypatingą dėmesį teikia ne tik pačiai muzikai, bet ir tekstui, turiniui, pačiam muzikavimo menui: „muzika pasakoja istorijas, tačiau tos istorijos negali būti apie muziką, nes tokiu atveju atsiduriame uždarame rate”, „ir istorijų, ir įkvėpimo reikia semtis iš kitų šaltinių – iš dailės, literatūros, iš gamtos, iš kitų žmonių. Dvejus metus dirbau norvegų kalbos mokytoju pabėgėliams ir prieglobsčio ieškotojams. Jie tai gali papasakoti istorijų! Manau, kad klausydamas jų pasakojimų tapau geresniu dainininku. Neturiu omenyje, kad koncertuodamas galvoju apie juos, tačiau, manau, tai vienaip ar kitaip praplėtė mano perspektyvą.”
Apie S. Skjervoldo pasirodymą Vilniaus rotušėje 2006-aisiais metais kritikai rašė, kad “dainininko profesionalumas gražiai dera su nuoširdumu. Atlikimui būdingas laisves pojūtis. Kiekvienas žodis turi savo skambesį ir spalva, savo vietą frazėje, akcentą. S. Skjervoldui visiškai svetimas sentimentalumas ir paviršutiniškumas. Jis tobulai varijuoja išraiškos priemonėmis, tempu, frazuote, todėl dramaturginis veiksmas atrodo neįtemptas, atskleidžiantis bendrą nuotaiką.”

Tarptautinis muzikos žurnalas “Pianowereld” S. Skjervoldą pavadino “pasaulinės klasės baritonu”. O Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas Mindaugas Bačkus teigia, kad „S. Skjervoldas yra subtilus interpretatorius, neleidžiantis sau “atsitiktinai” padainuoti nei vienos frazės. Jis visada kruopščiai tyrinėja kiekvieną kūrinio žodį ar garsą, todėl jo atlikimas visada ypatingas, verčiantis įsiklausyti. Šią programą su Steinu paruošėme klaipėdiečiams, norėdami pasidalinti su jais subtilios Britų bei Amerikos kompozitorių muzikos spalvomis.”