Paežerių festivalis
Welcome at » 2014 birželio 29 d.

2014 birželio 29 d.

Birželio 29 d., sekmadienį, 18.00 val. Vilkaviškio kultūros centras
Festivalio uždarymo koncertas

STAGIONI d’AMORE
Koncertiniai madrigalai XVII a. pradžios Italijoje ir Zigmanto Vazos dvare skirtingais metų laikais

SilvaRerum-Rokiskis2013-9468

Choras ir konsortas BREVIS (Lietuva, Italija, Vokietija, Šveicarija, Lenkija, Latvija)
Vadovai GINTAUTAS VENISLOVAS IR DARIUS STABINSKAS

Programoje: B. Marini, A.Grandi, F.Turini, Cl.Monteverdi, M.Gagliano, A.Cifra, G.F.Anerio,G.Valentini, T.Merula, M.Scacchi XVII a. meilės madrigalai

Programa „Meilės sezonai“ yra unikali keliais aspektais. Visų pirma, ji skirta žanrui, kuris tik paskutiniais metais yra atrandamas senosios muzikos atlikėjų bei tyrinėtojų. Tai koncertinis madrigalas – vokalinės ir instrumentinės muzikos sutuokimo vaisius, gimęs tarp Renesanso ir baroko.

Programa unikali ir tuo, kad pirmąkart Lietuvoje pristatomas žymių italų kompozitorių-madrigalistų paveldas – Biagio Marini, AlessandroGrandi, Francesco Turini kūriniai. Be koncertinio madrigalo neįmanoma būtų įsivaizduoti ir tuometinės Lietuvos-Lenkijos karalystės dvaro muzikos, tad programoje skambės kūriniai ir tų autorių, kurie palaikė ryšius su mūsų valdovais, kaip ClaudioMonteverdi, MarcodaGagliano, AntonioCifra, ar dirbę mūsų valdovų dvare, kaip GiovanniFrancescoAnerio,GiovanniValentini, TarquinioMerula, MarcoScacchi ir kt.

Koncerto poetinei idėjai atskleisti kone labiausiai tiktų šie XX a. serbų literatūros klasiko, pripažinto baroko žinovo Milorado Pavičo žodžiai.

„Meilė … turi savo metų laikus. Savo pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą… Kiekviename iš jų taip pat yra savo mažyčiai metų laikai. Jų taipogi yra keturi. Pavyzdžiui, meilės vasara turi savo mažuosius rudenį, žiemą, vasarą ir pavasarį… O kai ateis Jūsų žiemos žiema, lauksite pavasario. Bet tai bus jau nebe buvusios meilės pavasaris, o kažkokios naujos“.