Paežerių festivalis
Welcome at » Rugsėjo 4 d.

Rugsėjo 4 d.

 

Rugsėjo 4 d., sekmadienį, 16.30 val. Vilkaviškio švč. M.Marijos apsilankymo katedra
F. G. LORCA. LIŪDNIAUSIAS DŽIAUGSMAS

lorca2

 

Petras Venslovas (aktorius), Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas), Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė (fortepijonas), Artūras Kelpša (gitara)
Programoje: F. G. Lorca, M. de Falla, V. Obradors dainos; I.Albeniz, F.Moreno-Torroba, S.de la Matsa, E. Granados kūriniai gitarai. Vizijos, eilės, aktoriaus mintys apie poeto gyvenimą, kūrybą, likimą.

 

Muzikinė-literatūrinė programa skirta tragiškos lemties ispanų poeto Federico García Lorca atminimui. F. G. Lorca iki šiol yra laikomas labiausiai pasaulyje skaitomu ir verčiamu ispanų poetu ir dramaturgu.

Federico García Lorca, mąslus ir linksmas, mylimas tautos kaip gitara, paprastas ir atjautus kaip vaikas, kaip pati jo tauta… Jis visą gyvenimą ieškojo tų, kuriems reikėjo pagalbos, ir užsitarnavo stiprią bei gilią tautos meilę. … Jo žūties dieną susidūrė dvi nesutaikomos stovyklos: rudomis skraistėmis apsisiautę maištininkai, nuo galvos iki kojų aptekę žiauriausiais nusikaltimais, klastingi padlaižiai, savo mirtinu kvėpavimu nuodijantys visa, kas gyva, visa, kas juda, kvepia ir žydi, bei gyvybinga ir gyvenimu besidžiaugianti Ispanija, kurianti drąsiai ir valiūkiškai, plačiai atmerktomis akimis žiūrinti į pasaulį – Federico Garcíos Lorcos Ispanija.

 

Programą globoja Ispanijos Karalystės Ambasada Lietuvoje