Paežerių festivalis
Welcome at » Rugsėjo 1 d.

Rugsėjo 1 d.

 

Rugsėjo 1 d., penktadienį, 18.00 val. Paežerių dvaro rūmai
Lietuvos kompozitoriai. Zita Bružaitė
TU ESI KELIAS

 

Zita Bružaitė (kompozitorė)
Simona Liamo (sopranas)
Ugnius Dičiūnas (obojus)
Styginių kvartetas CHORDOS: Ieva Sipaitytė (I smuikas), Laura Uznytė (II smuikas), Robertas Bliškevičius (altas), Vita Šiugždinienė (violončelė)

Koncerto – susitikimo moderatorius, kompozitorius Antanas Jasenka

 

Programoje skambės Zitos Bružaitės muzika ir premjerinis kūrinys

Kodėl šiandien festivalio klausytojus pasitinkame su kompozitorės Zitos Bružaitės muzika? Artimiau susipažinus su jos muzikiniu pasauliu ir praleidžiant gausybę faktų apie Lietuvos bei užsienio festivaliuose, koncertuose jos skambančią muziką, įrašus, bendrystę su atlikėjais ar apdovanojimus ir t.t., galime įžvelgti kompozitorei būdingas savybes, kurios telkia nuolat klausyti ir sugrįžti prie jos muzikos: miniatiūros meistrė, derinanti romantinę stilistiką su šiuolaikine muzikos kalba, vis naujai perkuriamais lietuvių tradicinės muzikos klodais, džiazo harmonijomis ir ritmais.

Vitališkumą keičia ostinatinė ramybė, nesibaigiančios sekvencijos, asketiški viduramžių sąskambiai ir modalika – įvairų, kaleidoskopiškai spalvingą, žaismingą bei emociškai gilų dabarties estetikos skambesį. Šiandien nebūtų galima sutartinai išvesti vieno vardiklio, kuris būtų Zitos Bružaitės muzikinės kūrybos vizitinė kortelė, nes vieniems jos kūryba asocijuojasi su nemirtinga operėle – parodija Grybų karas ir taika, Kauno valstybiniame muzikiniame teatre gyvuojančia jau 16 metų; kitam – Zita Bružaitė – hito Elegija ar kitos solinės, chorinės dainos, kamerinės miniatiūros, solidžių kūrinių didelėms sudėtims autorė; dar kitam – kompozitorė, kurios muzikai būdingi šviesūs, nebūtinai su akademine muzika besipinantys tonai. Todėl daugelis klausytojų, atlikėjų ir pažįstančių Zitos Bružaitės muzikos stilių būtų teisūs sakydami, kad jos muzika yra tiesiog demokratiška, draugiška, plačiai atverianti duris kiekvienam klausytojui. Joje, anot autorės, galite atrasti savo gyvenimo istorijas, kelio atkarpas, išmargintas atradimais, netektimis, gyvenimo džiaugsmu bei nuostaba ar begaliniu ilgesiu… Galbūt todėl koncertas pavadintas Zitos Bružaitės naujo kūrinio – Tu esi kelias – vardu, kuris yra viduramžių giesmės Tu es via, atitikmuo ir bus atliktas Paežerių dvaro festivalyje. Šio vakaro programa ir atspindės minėtą įvairovę: nuo giesmės iki dainos, nuo rimties iki pramogos, nuo vaikiškos ar lietuviškos iki moderniai skambančios gaidos, kurią būtinai vainikuos maža staigmena…

Koncerte dalyvaus kompozitorius Antanas Jasenka – reikšmingų elektroninių, elektroakustinių ir muzikinių darbų teatrui autorius. Antanas Jasenka ir Zita Bružaitė buvo vieno kurso kompozicijos studijų bičiuliai, todėl koncerte skambančią muziką palydės ir minėtų autorių atodangos apie kūrybą, kūrinius ar tiesiog – apie gyvenimą…

Styginių kvartetas CHORDOS įkurtas 1997 metais. Susibūręs kvartetas pirmiausiai iškėlė tikslą – inicijuoti ir skleisti Lietuvoje bei pasaulyje lietuvišką muziką. Šiandien kvartetas yra neabejotinas naujų iniciatyvų ambasadorius, nuolat atsinaujinantis ir plečiantis repertuarą ankstesnių epochų, roko, džiazo kompozicijomis, todėl kvarteto partneriais tapę įvairių stilių, žanrų Lietuvos ir užsienio muzikos atlikėjai bei kūrėjai.

Dainininkė Simona Liamo – prof. I.Milkevičiūtės dainavimo klasės absolventė, nuolat dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose, meistriškumo kursuose: sukurtas Ksenijos vaidmuo M. Musorgskio operoje Borisas Godunovas (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras), kartu su Lietuvos nacionaliniu filharmonijos kameriniu ansambliu Musica Humana parengtos programos IV – jame J.S. Bacho muzikos festivalyje, XXXI – jame Šiaulių tarptautiniame velykiniame muzikos festivalyje Resurrexit ir pan.

Obojininkas Ugnius Dičiūnas sėkmingai koncertuojantis kaip solistas, kameriniuose ansambliuose. Dalyvavęs ir pelnęs apdovanojimus respublikiniame J. Pakalnio konkurse (2003 m., III vieta), tarptautiniame obojininkų čempionate ir kamerinių ansamblių konkurse Muzikinė akvarelė (2009 m., II vieta). Grand Prix apdovanojimai pelnyti 2012 ir 2013 metais tarptautiniame L.Vėbros vardo konkurse bei kamerinės muzikos konkurse Giovani Musicisti – Città di Treviso, Treviso mieste, Italijoje, kur dalyvavo su Trio ansambliu.